Кавова iсторiя

Сьогодні кава - один із найпопулярніших гарячих напоїв. Почати ранок, не випивши каву? Неможливо! Каву, як і всі чудові речі, відкрили...випадково!

 

Про народження кави існує безліч легенд. Найвідоміша з них розповідає про ефіопського вівчаря на ім'я Калді з містечка Каффа. Одного разу трапилося так, що йому було важко заспокоїти овець і зібрати їх на нічліг. Весь день вівці жували глянцеве тверде листя та червоні ягоди кавового дерева. Калді сам спробував ягоди і став таким само енергійним, як і його стадо. Потім він кинув кілька ягід у багаття, і неперевершений аромат оповив усе навколо.

 

Пізніше комусь прийшла в голову думка потовкти ягоди та змішати їх з гарячою водою для пом'якшення терпкого смаку. Так кавові зерна і стали напоєм! Різновидів кави дуже багато. Існує близько 80 видів кавових дерев, але найпопулярнішими залишаються арабіка і робуста. Є також ліберіка (відкрита в Ліберії у 1843-му році) та ексцельсія. Два останні види не надто приємні на смак, але мають якості, властиві робусті. А тепер пройдемося по кавових зернах детальніше!

 

Арабіка

 

Найважливіший вид кави у світі. 70% кавоманів п'ють саме арабіку, інші 30% - робусту, смак якої дещо гірший. Арабіка дає, зазвичай, не більше 5 кг плодів на рік, що становить близько 1 кг готових зерен. Зерна арабіки більші та довші, ніж у робусти, а також менш багаті на кофеїн і мають ніжний кислуватий аромат. Смак кави з арабіки - солодкий, з легкою кислинкою. Арабіка становить майже 70% виробленої у світі кави!


Робуста


Її відкрили в басейні річки Конго. Робуста - другий за популярністю вид кави у світі. Характеризується високим вмістом кофеїну в зернах. Робусту використовують у кавових сумішах для додання міцності напою. Вона менш ароматна, ніж арабіка. В Італії робусту додають в суміші для еспрессо, щоб отримати стійку та щільну пінку.

 

Ліберіка

 

Якість плодів не найвища, тому такий сорт кави вживають досить рідко. В основному, ліберіку використовують для створення різних сумішей.

 

Ексцельса


Ще один вид кави, не менш відомий, ніж ліберіка. Ексцельса не має господарського значення. Гірка, але відмінно підходить для сумішей. Як бачите, без кави нікуди! А поки давайте поговоримо про цікаві факти!


Цікаві факти1. Почнемо з факту для дівчат, які бояться погладшати: у чашці чорної кави без цукру...0 калорій! Тож вільно можете пити каву!
2. Слово «капучіно» - результат переплетення кількох мов і стосується монахів-капуцинів. Сapuccio (від слова «капот») - елемент одягу ченця. Першу документально зафіксовану згадку про «капучіно» як про каву знаходимо у книзі про Сан-Франциско (1948 р.). Але в чому ж зв'язок кави та ченців? Кава - темна, як одяг ченця, а «капелюшок» збитих вершків нагадує колір його волосся.
3. Кава - відмінний стимулятор для тих, хто любить полінуватися. А ось трудоголікам вона навпаки протипоказана, оскільки дає зворотній ефект.
Психолог Джей Хоcкінг прийшов до такого висновку, поставивши досліди на щурах. Як і люди, щури схильні шукати вихід із різних ситуацій і вирішувати завдання, з якими стикаються, - наприклад, проходити лабіринт. Виявилося, що кофеїн значно знижує активність найбільш рухливих гризунів. Ті ж пацюки, що спочатку «лінувалися», після кофеїну починали вести себе активніше.

4. Цікаво також, що кава більше бадьорить жінок, ніж чоловіків. Жінки після кількох чашок стають енергійнішими, а от чоловіки починають працювати повільніше та сумніваються у результатах.

5. Кофеїн може впливати на мозок. Він допомагає погодитися із твердженням, з яким раніше ви згодні не були, оскільки збільшує здатність мозку сприймати логіку чужих суджень. Щоправда, чим сильніше під час обговорення певного питання відволікатися на щось інше, тим менша ймовірність переконати опонента, адже він не зможе зосередитися на темі та приділити наведеним аргументам належну увагу.

 

Смачної вам кави на CHERDAK'у!

Імʼя
Прізвище
Телефон
E-mail
Відправляємо...
Ведіть коректні дані