Донори для мозку: старт-апи вiд українцiв

Україна - найбільший гравець на ринку IT-аутсорсингу у Східній Європі. 40 тисяч робітників зайняті у 800 компаніях з річним обігом більше ніж $ 2 млрд! Зараз ринок IT на такому етапі, коли кількість поступається пріоритетом якості. З'являються нові успішні компанії, які стають відомими за межами України. Близько половини українських проектів від початку націлені на глобальний ринок.Сьогодні поговоримо про старт-апи, які підкорили світ. І знаєте, що 

 

Augmented Pixels

 

Компанію Augmented Pixels заснував у 2011-му році одесит Віталій Гончарук. Головний офіс - у США, а центр розробки розташований в Одесі. Компанія відома в усьому світі завдяки розробці технологій і додатків у галузі "доповненої" реальності. Такі технології дозволяють поєднати на екрані телефону реальну картинку з віртуальними елементами. Сьогодні найвідоміший приклад "доповненої" реальності - окуляри Google Glass.

 

Augmented Pixels, незважаючи на ранній розвиток, встигла попрацювати з багатьма відомими компаніями: Industrial Light & Magic Джорджа Лукаса, National Geographic, а також Qualcomm.

 

Серед конкурентів української компанії - виробник Tesla Motors Ілона Маска. За прогнозами експертів, уже найближчими роками Augmented Pixels може зайняти 10% світового ринку в своїй ніші. У 2015-му роцi проект привернув $ 1 млн iнвестицiй вiд Українського Фонду Аventures Сapital i засновника аутсорсингової компанії Ciklum Торбена Майгаарда.

 

Petcube

 

Один із перших українських hardware-старт-апів, який здобув популярність за кордоном. Засновники проекту Алекс Нескін, Ярослав Ажнюк та Андрій Клен створили робота, який грає з тваринами, поки господарів немає вдома. Це куб розмiром 10х10х10 см. Гаджет оснащений ширококутною камерою, мікрофоном та динаміками. Вiн пiдключається до мережi Wi-Fi і дозволяє володарям бачити своїх улюбленцiв. Ця ідея так сподобалася Інтернет-користувачам в усьому світі, що на її реалізацію вони не пошкодували $ 250 тис. За 42 дні донорами проекту стали понад 1700 осіб. Зібрана сума у 2,5 рази перевищила очікування команди Petcube! Iз жовтня 2015-го року пристрiй можна було придбати за цiною вiд 5555 грн.

 

Grammarly

 

Найвідоміший у світі сайт із перевірки текстів на грамотність англійською мовою створили українці Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лiдер у 2009-му роцi. Їхній основний продукт - Grammarly Editor - являє собою хмарне (розміщене на віддаленому сервері) програмне забезпечення. Воно коригує контекстні орфографічні помилки, виправляє більш ніж 250 стандартних граматичних помилок, покращує використання лексики, а також надає різні варіанти цитат і поширених пропозицій.Офіси Grammarly знаходяться у Києві та Сан-Франциско. За даними представникiв компанії, лише у квiтні 2017-го року було запропоновано бiльше 14 мільярдів покращень до текстiв.

 

Kwambio

 

Заснований українцем Володимиром Усовим. Kwambio - це перший у світі онлайн-магазин дизайнерських 3D-моделей. Інтернет-користувач може завантажити, наприклад, шаблон люстри або вази та роздрукувати його на домашньому принтері. Ресурс пропонує п'ять основних категорій товарів: мода, дизайн, гаджети, декор та мистецтво. За оцінками аналітичної компанії IDC, у 2013-му році у світі було встановлено близько 150 тис. 3D-принтерів. Цього року показник виросте до 250 тис.

 

У прогнозі на 2018-й рік передбачається обсяг ринку 3D-друку у $ 16,2 млрд, з яких тільки 30% припаде на доходи від продажів принтерів, а 70% - на витратні матеріали та супутні сервіси. До того ж, платформ, аналогічних Kwambio, поки немає.

 

Ці старт-апи підкорили світ. І цілком заслужено! Адже, коли є мета, жодні перешкоди чи рамки не завадять її реалізації.

Імʼя
Прізвище
Телефон
E-mail
Відправляємо...
Ведіть коректні дані